Kristiansund kommune og de to videregående skolene i Kristiansund arrangerte i dag presentasjonsdag i Braatthallen. Her fikk rundt 500 nye elever se hva som finnes av fritids aktiviteter i byen.
Marius Solheim og kameraten Asle Per Hjelme ble i alle fall fenget av jentene fra Anetts Danceteria.
– Det er mye spennende her. Dansende jenter er jo alltid spennende. Vi har også meldt oss på matlagingskurs. I tillegg til at det sikkert er lurt, så var det mest jenter som var påmeldt så det gleder vi oss til, sier Solheim.
De synes også badeland frister.
– Vi skal gå 12 ukers yrkessjåførkurs, så vi er mest interessert i ting som vi kan bli med på uten å være fast medlem. Kristiansund virker som en grei by. uansett deilig å flytte hjemmefra, sier Asle Per Hjelme, som også kommer fra Ålesund.